Ma rátaláltam egy olyan hírre amely példaként kell szolgáljon mindenkinek.
Király Tamás 1972 és 1982 között Universal együttes dobosa volt, de dobosként feltűnt a Color nevű formációban is, egy ideje pedig az EMI lemezkiadó kreatív igazgatójaként tevékenykedik. Zenész múltja, valamint gyermekei sikerei nagy mértékben hozzájárultak hírnevéhez, de a TV2 műsorai kapcsán egyre többször láthatjuk újra a magyar médiában.
A Dal 2014 műsorban Király Tamás gyermekei is versenyben voltak, hogy képviselhessék hazánkat Dániában. A versenyben végül Kállay-Saunders András jutott tovább Running című dalával. Király apuka sajnos nem tudta megemészteni, hogy gyermekei alulmaradtak, haragját pedig a Facebookon próbálta levezetni. A győztesnek 10 pontot adó Rúzsa Magdolnát a következő bejegyzéssel osztotta ki:
Tetszik a "mű"vésznő, habár én inkább egy orrhangú kóristának hívnám. Ha lehetősége lenne újraszületni, még akkor is vérátömlesztésre lenne szüksége, hogy megközelítse Lindát. Opportunista seggnyaló!
Röviden a következő idézettel tudnám kielemezni a bejegyzést: "Ha gyorsan akarsz menni, csak olyan lóra ülj, amelyik mozog!" Megkérnék mindenkit, hogy csukja be a szemét és mondja el az utóbbi két Megasztár, valamint X-Faktor győztesének a nevét. Borítékolható, hogy az emberek többsége nincs tisztában a nevekkel. Rúzsa Magdolna egy a kevesek közül, aki a kezdeti hype-ot meglovagolva képes volt felszínen maradni. Nem próbál celebkedni, semmi egyebet nem csinál, mint énekel. Király Tamás a bejegyzésével nem csak női mivoltát, hanem megkérdőjelezhetetlen szakmai sikereit is megsértette.
Rúzsa Magdolna jelenleg a Facebookon 174,570 követővel rendelkezik, de bizonyos vagyok abban is, hogy szép számmal vannak olyanok, akik nem szeretik a hangját. Ez így van jól, nem lehet mindenkinek ugyanolyan az ízlése. A Király család ezzel szemben hátrányt élvez. A család bármely tagjának nyilatkozatai kihathatnak a többiekre. Király Linda, Viktor, Tamás neve annyira összeforrt, hogy a mainstream tömeg számára lényegtelen a keresztnév, a család a lényeg. A bejegyzésnek három hatása lehet:
- Magdolna kedvelői még inkább elfordulnak a Király családtól.
- Akiknek nem tetszik Magdaléna zenéje közelebb kerül Királyékhoz.
- A Király család kedvelői fordulnak el a bejegyzése stílusa miatt.
Végeredményben a bejegyzés hatására elég sok kritika jelent meg a művész úrral kapcsolatban, melyben elsősorban a stílust kifogásolták (mellesleg nem véletlenül). A következmények figyelembe vétele nélkül ebben a helyzetben a megoldás az lenne, ha Király Tamás személyesen követné meg Rúzsa Magdolnát és kérne elnézést, akár nyilvánosság előtt.
Sem personal branding, sem pedig a hitelesség szempontjából nem előnyös egy ilyen bejegyzést megírni. Soha nem alázunk meg senkit emberi mivoltában, pláne nem egy hölgyet. Ebben a szituációban, ha Király Tamás úriemberként viselkedett, volna, akkor a problémát face to face rendezik, nem pedig a Facebookon kezd kiabálni. Ízlés terén soha nem szabad vitát nyitni, ha csak nem szól egy-egy ésszerű érv valamelyik lehetőség mellett, ellen. (az említett helyzetben az ízlés nem lehet vita tárgya!)